Doorgaan naar hoofdcontent

Welkom! Deze website gebruikt alleen functionele en analytischecookies.

Liander Service

Waarom betaal ik dit jaar meer netbeheerkosten voor gas?

Waarom betaal ik dit jaar meer netbeheerkosten voor gas?

Bij een gasaansluiting met een capaciteit tot en met 10 m3/h bepalen we uw netbeheerkosten op basis van het standaard jaarverbruik (SJV). Dit is het verwachte jaarverbruik voor gas op een aansluiting in een standaardjaar. Dat is een jaar met gemiddelde klimaatomstandigheden. Is uw gasverbruik vorig jaar toegenomen? Dan gaan uw netbeheerkosten mogelijk omhoog omdat u dan in een hoger capaciteitstarief valt.

Capaciteitstarief

Het capaciteitstarief is een vast bedrag per maand voor het transport van gas naar uw woning. We betalen er het onderhoud van het net van. Zo blijft het ook in de toekomst veilig. Het tarief is afhankelijk van de capaciteit van uw aansluiting: Er zijn drie tariefgroepen voor een capaciteit tot en met 10 m3/h:

  • Minder dan 500 m³ gas
  • Tussen 500 en 4000 m³ gas
  • Meer dan 4000 m³ gas.

In welke tariefgroep u valt, hangt af van uw standaard jaarverbruik. Op de jaarafrekening die u ontvangt van uw energieleverancier staat vermeld in welk capaciteitstarief u valt.

 

  • Was dit artikel nuttig?